Kontakty
19. apríla 2023

S príchodom prvého jarného dňa prišiel mesiac marec – Mesiac knihy. Spája sa s ním meno významného šíriteľa a milovníka knižnej literatúry Mateja Hrebendu.  Na jeho počesť sa od r. 1955 pripomína tradícia, ktorá priťahuje pozornosť kníh v mesiaci marec o čosi viac než inokedy.

Prečo by sme sa mali priateliť s knihou? Knihy sú podnetné, nútia nás premýšľať a hľadať odpovede na nezodpovedané otázky. Knihy sú prostriedkom na rozvíjanie fantázie, polemizovania i kritického myslenia. Sú relaxačným prostriedkom, ktorý nám ponorením sa  do samotného deja príbehu prinesie nový zážitok. Taktiež obohacujú slovnú zásobu a zlepšujú vyjadrovacie schopnosti.

Mesiac knihy nás inšpiroval zrealizovať prieskum medzi čitateľmi v našej škole a zdá sa, že to bol dobrý nápad. Na oslovenej vzorke účastníkov prieskumu sa ukázalo, že naozaj čítame, dokonca viac než 10 kníh ročne a mnohí z nás aj oveľa viac. Do prieskumu sa zapojilo aj viacero vyučujúcich, niektorí prezradili aj obľúbené čitateľské tituly. Pre našich čitateľov to všetko môže poslúžiť ako motivácia na čitateľský večer. Všetkým, ktorí sa zapojili do prieskumu, ďakujeme a odporúčame neprestávať čítať a, samozrejme, ani náš ZVERINEC 3.

ZVERINEC 3 LINK

Sophia Pajtinková, šéfredaktorka časopisu

 

Shape Shape Shape Shape Shape
Ďalšie novinky
Image
22
sep
2023
Študentské voľby do NR SR
Na škole už prebehli simulované voľby do NR SR, ktoré organizovali triedy Voices a Jays....
Image
5
sep
2023
Otvorenie šk. roka 2023/2024
Školský rok 2023/2024 je v poradí už tridsiaty druhý. Dnes sme privítali 1. BEES, ktorú...
Image
28
júl
2023
Zlato z Pakistanu!
Zlaté medaily z IYPT v Pakistane IYPT (International Young Physicists Tournament – Medzinárodný turnaj mladých...