Zverinec 1 Kontakty
13. novembra 2023

P.E.E.P. – Paneuropean Educational Project, časť História sa tento rok konal v Bratislave. Hostili sme učiteľov a študentov z Českej republiky, Rumunska a Grécka. Nosnou témou tohtoročnej konferencie bola Cesta k demokracii a sloboda slova v žurnalistike.
Projekt pozostával z prezentácií o histórii demokracie a zmien v našich krajinách (Grécko, Rumunsko, Slovensko a Česká republika). Súčasťou programu bolo aj stretnutie s novinárkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou. Študenti diskutovali o jej práci, dôležitých otázkach spojených s demokraciou a budovaním občianskej spoločnosti. Kultúrne vyžitie našli všetci zúčastnení aj v návšetve Trenčianskeho hradu či v kochaní sa Labutím jazerom v SND.
Výstupom projektu bola výzva adresovaná reprezentantom našich krajín v Európskom parlamente, aby navrhli také opatrenia, ktoré zvýšia bezpečnosť novinárov a zaručia im využívať slobodu slova, aby mohli šíriť pravdivé fakty a informácie a boli chránení pred záujmovými skupinami či politikmi, pre ktorých sa stávajú nepohodlnými. Slovenským koordinátorom projektu je Anna Cifrová, projekt na škole zabezpečovali Lucas Sprouse, Andrea Gálová, Barbora Ulrichová a Petra Knox. Všetkým ďakujeme za skvelé pracovné nasadenie a plynulý priebeh projektu.

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA PEEP 2023

Shape Shape Shape Shape Shape
Ďalšie novinky
Image
4
dec
2023
Ako súvisí vážna téma SNP s Instagramom, TikTokom, či Facebookom?
Ako súvisí vážna téma SNP s Instagramom, TikTokom či Facebookom? Triedy 9. Pets, kvarta Hikers,...
Image
1
dec
2023
Erasmus+
Náš projekt Erasmus+ „ Osobný rast a podpora rozvoja študentov a učiteľov“ prichádza do cieľa. V roku...
Image
24
nov
2023
Shakespeare Memorial
V poradí 27. ročník školského kola recitačnej súťaže, ktorý sa nesie pod názvom Shakesparearov pamätník, sa...