Zverinec Kontakty
13. novembra 2023

P.E.E.P. – Paneuropean Educational Project, časť História sa tento rok konal v Bratislave. Hostili sme učiteľov a študentov z Českej republiky, Rumunska a Grécka. Nosnou témou tohtoročnej konferencie bola Cesta k demokracii a sloboda slova v žurnalistike.
Projekt pozostával z prezentácií o histórii demokracie a zmien v našich krajinách (Grécko, Rumunsko, Slovensko a Česká republika). Súčasťou programu bolo aj stretnutie s novinárkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou. Študenti diskutovali o jej práci, dôležitých otázkach spojených s demokraciou a budovaním občianskej spoločnosti. Kultúrne vyžitie našli všetci zúčastnení aj v návšetve Trenčianskeho hradu či v kochaní sa Labutím jazerom v SND.
Výstupom projektu bola výzva adresovaná reprezentantom našich krajín v Európskom parlamente, aby navrhli také opatrenia, ktoré zvýšia bezpečnosť novinárov a zaručia im využívať slobodu slova, aby mohli šíriť pravdivé fakty a informácie a boli chránení pred záujmovými skupinami či politikmi, pre ktorých sa stávajú nepohodlnými. Slovenským koordinátorom projektu je Anna Cifrová, projekt na škole zabezpečovali Lucas Sprouse, Andrea Gálová, Barbora Ulrichová a Petra Knox. Všetkým ďakujeme za skvelé pracovné nasadenie a plynulý priebeh projektu.

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA PEEP 2023

Shape Shape Shape Shape Shape
Ďalšie novinky
Image
9
júl
2024
Expedícia Nórsko
Triedy 2. Mice, sexta Zingers, 3. Jays a septima Voices sa vrátili z expedície v...
Image
27
jún
2024
Letné číslo Zverinca
Milí priaznivci Zverinca, školský rok 2023/2024 sa blíži ku koncu a nás čakajú vysnívané letné...
Image
24
jún
2024
Jazykovo – poznávacie pobyty v Írsku
🇮🇪 Triedy 7. Worda a sekunda Negotiators sa vrátili z jazykovo-poznávacieho pobytu v írskych mestách...