DOD 2 % Ponuka práce Kontakty
31. januára 2023

Žiaci 1SG a SZŠ Bajkalská sa zúčastnili dobrovoľného národného športového projektu – OLOV (Olympijský odznak všestrannosti) určený pre II. stupeň ZŠ a 8-ročné gymnáziá na území Slovenskej republiky. Projekt je zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov.

Žiaci sa presvedčili, ako na tom sú po fyzickej stránke, mohli sa porovnať so svojimi rovesníkmi a o rok budú mať možnosť zistiť, či sa zlepšili, či zhoršili, alebo si  dokázali udržať svoju dosiahnutú fyzickú úroveň. Tí najlepší boli odmenení odznakom všestrannosti.

Za SZŠ zabojovalo 65 žiakov. Spolu získali 3 zlaté, 9 strieborných a 10 bronzových odznakov.

Zlato: Alex Kšiňan (6. W), Dominik Hanus (6. W), Mia Vilímová (8. P).
Striebro: 6. W – Tomáš Bakoš, Matúš Čierny a Adela Urbanová, 7. T – Ondrej Margoč, 8. P – Žofia Bartová, Lukáš Dzurilla, Zuzana Vedejová, Hugo Volný a Lukáš Vršanský.
Bronz: 6. W – Krištof Grujbár, Laura Sofia Kraner, 7. T – Matej Baláž, Damián Kočan, Viktor Viliam Lacko, Lukáš Paľa, 8. P – Šimon Jakušík, Jerguš Križan, Alexander Pätoprstý a Estelle Straková.

Za 1SG zabojovalo 74 žiakov. Spolu získali 6 strieborných a 20 bronzových odznakov.

Striebro: 1. N – Jonáš Jurčo, 2. K – Jakub Färber, Martin Rebej, 3. H – Ela Žovicová, Linda Horváthová a Táňa Bašnáková.
Bronz: 1. N – Matej Baláž, Ján Hanko, Michal Hrbatý, Oliver Mikuš, 2. K – Alex Čopan, Samuel Mikuš, Matej Skirka, 3. H – Alexandra Gubová, Petra Menczerová, Sofia Mikitová, Simona Weberová, 4. O – Hana Luknárová, Liana Pavlíková, Petra Ella Pongrácová, 4. F – Barbora Baranovičová, Silvia Dallosová, Michal Helmeczy, Júlia Jurčová, Adam Kubica a Greta Pancotti.

Všetkým srdečne blahoželáme a veríme, že ich motivácia športovať sa bude neustále zvyšovať. Najlepší žiaci zo školských kôl budú súťažiť počas marca a apríla v krajských kolách OLOV, odkiaľ sa môžu kvalifikovať do celoslovenského kola. Najvšestrannejších žiakov Slovenska v tomto školskom roku spoznáme počas osláv Olympijského dňa v Bratislave 16. júna 2023.

Drahoslava Rapantová, Lucia Ortutayová, Miroslav Husák,
Viliam Kerekeš a Štefan Lomnitzer

https://www.olympic.sk/olov-statistiky-2022-23?view-context=odznakvsestrannosti

Shape Shape Shape Shape Shape
Ďalšie novinky
Image
17
mar
2023
Naša cesta k reforme vzdelávania
Toto je naša cesta k reforme vzdelávania: učíme sa myslieť, nebojíme sa vymýšľať, chceme spolupracovať...
Image
13
mar
2023
Majstrovstvá Slovenska v Rapid šachu
Vo februári mala naša škola zastúpenie na Majstrovstvách Slovenska v rýchlom šachu alebo tiež rapid...
Image
1
mar
2023
Robotický workshop Fertile
Začiatkom roka sa študenti triedy Folks zúčastnili na projekte Fertile zameranom na prepojenie informatiky (robotiky)...