2% Mravenisko Kontakty
26. mája 2023

Deň Zeme je pre študentov každoročne časom, keď sa viac ako inokedy snažia vnímať a zistiť, kam nasmerovať svoju pozornosť a aktivitu v prospech Zeme a prírody.
Študenti tried Folks, Owls a  Pets sa zúčastnili na interaktívnom workshope so Sašou Madrovou z o.z. Planet lover. Priznávame, že vďaka dátam nás zbavila aj istých zaužívaných environmentálnych klišé. Ukázala nám menej tradičný uhol pohľadu na každodenné činnosti, ktorými ničíme prírodu. V online diskusii k filmu Po nás potopa sa triedy Folks a Owls v rámci festivalu Jeden svet prepojili s odborníkmi a ďalšími gymnazistami z celého Slovenska. Klimatická kríza by v nás nemala podnecovať úzkosť, skôr by nás mala viesť k cielenej spoločnej aktivite. Ďakujeme triede Folks, že v škole pripravila zaujímavé podujatie ku Dňu Zeme, kde si ostatní žiaci školy mohli vyskúšať upcycling odevov, pripraviť a ochutnať vegetariánske jedlo, zasadiť črepníkové rastliny do svojich tried, overiť, či správne separujú, i získať informácie kde a ako byť „ekoaktívny“. Potešili nás všetci, ktorí prišli ochutnať, súťažiť alebo len svoj postoj k Zemi ukázali retrooutfitom z rodinnej skrine.
Ak máte chuť a možnosť, cestujte do školy aj DO PRÁCE NA BICYKLI! Akcia štartuje 1. júna. Cyklisti, chodci aj MHD-čkári, neváhajte vytvoriť tím a registrovať sa na https://www.dopracenabicykli.eu/

Jana Šutriepková, environmentálny koordinátor
Shape Shape Shape Shape Shape
Ďalšie novinky
Image
14
feb
2024
Olympiáda v ANJ update
Olympiáda v anglickom jazyku je výročná súťaž, ktorá motivuje a odmeňuje tých najúspešnejších študentov škôl,...
Image
8
feb
2024
Hviezdoslavov Kubín
Aj v tomto školskom roku sa uskutočnilo školské kolo recitačnej prehliadky Hviezdoslavov Kubín. Víťazi triednych...
Image
2
feb
2024
Návšteva CERN-u
Inšpiráciu čerpáme od najlepších alebo čo sme zažili v CERN-e. Väčšina našich žiakov posledných dvoch...