DOD-1.ročník Kontakty
27. októbra 2022

Vážení dospeláci, milí rodičia!

Cyklojazdou okolo Štrkoveckého jazera sme my, žiaci 2. LIGHTS, 4. ELFS, 5. RAYS a naši učitelia, demonštrovali za čistejšie ovzdušie, za zmiernenie globálneho otepľovania a dopadov klimatickej krízy.

Veríme, že nás bolo dostatočne počuť, a dúfame, že budeme vypočutí. Chceme žiť zdravý, zodpovedný a udržateľný život! Zamyslite sa, prosím, kedy a ako je možné nechať váš automobil v garáži. Aspoň to skúste, prosím. Možno ste nás už naučili celkom dobre bicyklovať a zvládneme cestu do školy podobne ako piatak Tomáš a jeho sestra druháčka Lujza. Takmer denne prichádzajú do našej školy na bicykloch v sprievode svojho otca alebo mamy, ktorí pokračujú na bicykloch do svojej práce. Niektorí žiaci sa tešia, že môžu sami dochádzať peši, bicyklom alebo MHD, že sa dokážu samostatne presunúť domov či na krúžok mimo školy. Postupne nás to všetko môžete naučiť.

Nebavia nás dopravné zápchy v meste, množstvo áut v okolí školy a ani zhoršená kvalita ovzdušia v čase dopravnej špičky nám neprospieva. Je čas na zmenu, na uvedomelosť, na pohyb a na radosť z pohybu, je čas vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať niečoho iné.

Žiaci 2. L, 4. E, 5. R a Jana Šutriepková

Shape Shape Shape Shape Shape
Ďalšie novinky
Image
25
nov
2022
Shakespeare Memorial
Recitačná súťaž Shakespearov pamätník má na našom gymnáziu dlhoročnú tradíciu. Tento školský rok sa školského...
Image
25
nov
2022
Olympiáda v ANJ – školské kolo
Olympiáda v anglickom jazyku je výročná súťaž, ktorá motivuje a odmeňuje tých najúspešnejších študentov škôl,...
Image
14
okt
2022
Oslava 30. výročia založenia školy
1. súkromné gymnázium oficiálne oslávilo 30. výročie založenia školy v podobe večerného koncertu s banketom...