DOD Kontakty
10. júna 2022

DVA VÝNIMOČNÉ TALENTY

Naša škola má veľa výnimočných detí, avšak dve z nich – Nina Nevláčilová z oktávy Beetles a siedmačka Žofia Bartová z triedy Pets dosiahli naozaj pozoruhodné výkony, a to nielen v tomto školskom roku, vo fyzike a matematike. Obe pre ich talent a úspechy nedávno ocenil aj primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Nina Nevláčilová je všestranne nadaná študentka. Vďaka svojej práci pri riešení úloh súťaže Turnaj mladých fyzikov (TMF) ako aj vďaka svojim výkonom, ktoré podala na Celoštátnom kole TMF, bola nominovaná do tímov, ktoré reprezentovali Slovenskú republiku na otvorenom kole rakúskeho TMF a na svetovom kole TMF. Bola členkou tímu Slovenska, ktorý získal v apríli 2021 na otvorenom rakúskom kole Turnaja mladých fyzikov (Austrian Young Physicists´ Tournament) strieborné medaily. Ešte väčší úspech dosiahla ako členka tímu Slovenska na svetovom kole TMF (International Young Physicists´ Tournament, IYPT). Súťaž IYPT 2021 sa konala v júli v Gruzínsku a Nina Nevláčilová tam získala spolu s tímom Slovenska zlatú medailu. Nina je všestranná, získala aj bronzovú úroveň Ceny vojvodu z Edinburghu (DofE) a je aktívnou športovkyňou.

Žofia Bartová ani v tomto, ani v minulom školskom roku nechýbala na žiadnej matematickej súťaži, ktorá sa na Slovensku konala. Matematiku miluje od útleho detstva a zo súťaží si tradične prináša prvé umiestnenia. V Pytagoriáde získala na celoslovenskom kole 3. miesto, v Matematickej olympiáde získala 1. miesto v okresnom kole. V súťažiach Maks a Matematický Klokan získala 1. miesta za 100%né výsledky. Súťaže, ktoré sú dvakrát ročne, ako Pikomat, Malynár a Riešky, tradične vyhráva či skončí na 2. mieste. Attomat 7 a Máš problém? boli súťaže, ktoré Žofia opäť zvládla a získala 1. miesta. Pikopretek bol jednou z posledných, ktorú absolvovala ako členka tímu, kde ako tím s Leom Lörincom, Teodorom Malaschitzom a Jergušom Križanom skončili na 2. mieste v SR.

Na obe naše žiačky sme patrične hrdí a prajeme im veľa úspechov v ďalšom štúdiu – Nina v máji úspešne zmaturovala, či na ďalších súťažiach.

Shape Shape Shape Shape Shape
Ďalšie novinky
Image
17
jan
2023
Medzinárodný futbalový turnaj
V decembri sa v novej hale Domu športu konal medzinárodný futbalový turnaj, ktorého sa zúčastnili...
Image
14
dec
2022
Vianočné Mravenisko
Milé deti, milí čitatelia, december je vari najkrajším mesiacom v roku. V našich domovoch cítiť...
Image
9
dec
2022
Shakespeare Memorial – celoslovenské kolo
Celoslovenské kolo Shakespearovho pamätníka – 25. ročník Dňa 8. 12. 2022 sa po dlhej covidovej...